«Рушник-гордість України»
Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушники — це символ України, відбиття культурної пам’яті народу, в їх узорах збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору. З літописів відомо, що під час весняних заклинальних обрядів дерева обвішувались «убрусами»(таку назву в давнину носив рушник). Вишиті на них орнаментальні символи відповідали заклинальній символіці родючості. Рушник у давнину відігравав важливу роль, на ньому вишивалися священні язичницькі зображення. Це були «язичницькі іконостаси», сповнені глибокої архаїки.
На передодні Великодня з метою ознайомлення з різними функціями рушника, розвитку уваги учнів, виховання любові та поваги до України, її символів бібліотекарем Кілійської НВК «ЗОШ I-III ст. № 1-ліцей » Козловою Т.М. було проведено майстер-клас на тему «Рушник-гордість України». Дітей ознайомили із специфікою та регіональними особливостями рушників, з народними традиціями та звичаями. Після презентації, учениць 5–А класу навчали давно забутої творчості, а саме майстерності вишивання хрестиком. У цьому їм допомогали директор будинку науково-технічної творчості Тищенко О.Д. та керівник гуртка виготовлення сувенірів Дога В.М.
Наш український рушник пройшов крізь віки і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежну любов до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею, він щедро постелений близьким і далеким друзям, гостям. Хай символ цей завжди буде у нашій добрій хаті, як ознака великої любові й радості.
|